Lakewood OH
Cloudy
69°F
 

Westshore spring varsity high school sports schedules

FAIRVIEW

 

Boys Baseball

4/2      Firelands                     H      4:30 p.m.

4/3      North Ridgeville              H      4:30 p.m.

4/4      Buckeye                       A      4:30 p.m.

4/11      Brookside                     H      4:30 p.m.

4/12      Lutheran West                 A      4:30 p.m.

4/14  Rocky River                   A      1 p.m.

4/14  Rocky River                   A      3 p.m.

4/16      Columbia                      H      4:30 p.m.

4/18      Oberlin                       H      4:30 p.m.

4/19      Brooklyn                      A      4:30 p.m.

4/20  North Olmsted                 H      7 p.m.

4/23      Clearview                     A      4:30 p.m.

4/25  Black River                   A      4:30 p.m.

4/26      Wellington                    H      4:30 p.m.

4/28      Trinity                       H      10 a.m.

4/28  Bay                           H      1 p.m.

4/30      Keystone                      A      4:30 p.m.

5/2      Lutheran West                 H      4:30 p.m.

5/3      Columbia                      A      4:30 p.m.

5/7      Oberlin                       A      4:30 p.m.

5/9      Brooklyn                      H      4:30 p.m.

5/10      Clearview                     H      4:30 p.m.

Girls Softball

3/26  Avon                          A      4:30 p.m.

3/29  Bay                           A      4:30 p.m.

3/31  North Olmsted                 A      12 p.m.

3/31      Lakewood                      A      2 p.m.

4/2      Firelands                     H      4:30 p.m.

4/4      Buckeye                       A      4:30 p.m.

4/9   North Ridgeville              H      1 p.m.

4/11      Brookside                     H      4:30 p.m.

4/12      Lutheran West                 A      4:30 p.m.

4/14  Elyria Classic (3games)          A      TBA

4/16      Columbia                      H      4:30 p.m.

4/18      Oberlin                       H      4:30 p.m.

4/19      Brooklyn                      A      4:30 p.m.

4/21      Hathaway Brown                A      11 a.m.

4/21      Hathaway Brown                A      1 p.m.

4/23      Clearview                     A      4:30 p.m.

4/25  Black River                   A      4:30 p.m.

4/26      Wellington                    H      4:30 p.m.

4/30      Keystone                      A      4:30 p.m.

5/2      Lutheran West                 H      4:30 p.m.

5/3      Columbia                      A      4:30 p.m.

5/7      Oberlin                       A      4:30 p.m.

5/9      Brooklyn                      H      4:30 p.m.

5/10      Clearview                     H      4:30 p.m.

Boys Tennis

3/28      Oberlin                       A      4:15 p.m.

3/29      Midview                       H      4:15 p.m.

4/2   Rocky River                   H      4:15 p.m.

4/5   Bay                           H      4:15 p.m.

4/10  North Olmsted                 H      4:15 p.m.

4/11      Olmsted Falls                 A      4:15 p.m.

4/12      Vermilion                     A      4:15 p.m.

4/16  Rocky River                   A      4:15 p.m.

4/17  Lake Ridge Academy           H      4:15 p.m.

4/18  Berea                         H      4:15 p.m.

4/19  Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

4/20  Bay                           A      4:15 p.m.

4/23      Oberlin                       H      4:15 p.m.

4/24      Midpark                       A      4:15 p.m.

4/30      Midview                       A      4:30 p.m.

5/1   Avon                          H      4:15 p.m.

5/2   Lake Ridge Academy           A      4:15 p.m.

5/3   Parma                         H      4:15 p.m.

5/7      Lakewood                      H      4 p.m.

Coed Track

4/4      @Clearview(Columbia)          A      4:30 p.m.

4/11      Brooklyn, Oberlin             H      4:30 p.m.

4/18      Lutheran West, Brooklyn          H      4:30 p.m.

4/20      Warrior Relays                H      4 p.m.

4/25      @Keystone(Wellington)         A      4:30 p.m.

4/27  Berea Relays                  A      TBA

5/4      Olmsted Falls Relays            A      TBA

5/8   PAC @Firelands              A      TBA

5/10  PAC @Firelands              A      TBA

LUTHERAN WEST

 

Boys Baseball

3/30      Christian Community         H      4:30 p.m.

4/2      Keystone                      H      4:30 p.m.

4/3      Gilmour Academy               H      4:45 p.m.

4/4      Firelands                     A      4:30 p.m.

4/11      Buckeye                       A      4:30 p.m.

4/12      Fairview                      H      4:30 p.m.

4/16      Clearview                     H      4:30 p.m.

4/18      Brooklyn                      H      4:30 p.m.

4/19      Columbia                      A      4:30 p.m.

4/20  Parma                         A      4:30 p.m.

4/21      Glenville(DH)                 H      11 a.m.

4/23      Oberlin                       A      4:30 p.m.

4/25      Brookside                     A      4:30 p.m.

4/26  Black River                   H      4:30 p.m.

4/28      Independence(DH)              A      11 a.m.

4/30      Wellington                    A      4:30 p.m.

5/2      Fairview                      A      4:30 p.m.

5/3      Clearview                     A      4:30 p.m.

5/7      Brooklyn                      A      4:30 p.m.

5/9      Columbia                      H      4:30 p.m.

5/10      Oberlin                       H      4:30 p.m.

Girls Softball

3/30      Christian Community         H      4:30 p.m.

4/2      Keystone                      H      4:30 p.m.

4/4      Firelands                     A      4:30 p.m.

4/10  Open Door                    A      4:30 p.m.

4/11      Buckeye                       H      4:30 p.m.

4/12      Fairview                      H      4:30 p.m.

4/16      Clearview                     H      4:30 p.m.

4/17      Gilmour Academy               A      4:45 p.m.

4/18      Brooklyn                      H      4:30 p.m.

4/19      Columbia                      A      4:30 p.m.

4/20  Padua                         A      4:30 p.m.

4/23      Oberlin                       A      4:30 p.m.

4/24  Open Door                    A      4:30 p.m.

4/25      Brookside                     A      4:30 p.m.

4/26  Black River                   H      4:30 p.m.

4/28      Laurel(DH)                    A      11 a.m.

4/30      Wellington                    A      4:30 p.m.

5/1   Rocky River                   A      4:30 p.m.

5/2      Fairview                      A      4:30 p.m.

5/3      Clearview                     A      4:30 p.m.

5/7      Brooklyn                      A      4:30 p.m.

5/9      Columbia                      H      4:30 p.m.

5/10      Oberlin                       H      4:30 p.m.

Coed Track

3/27  Villa Angela-St. Joseph            H      4 p.m.

4/3      Independence Quad             A      4:30 p.m.

4/4   Tri @Brooklyn, Oberlin           A      4:30 p.m.

4/10  Tri @Cuy.Hts.,Fairport Harbor      A      4:30 p.m.

4/11  Tri Clearview,Columbia            H      4:30 p.m.

4/18  Tri @Fairview,Brooklyn            A      4:30 p.m.

4/24      Independence Inv.             A      4 p.m.

4/25  Tri @Firelands,Oberlin            A      4:30 p.m.

4/28      Bellevue Inv.                 A      8:45 a.m.

5/1      Longhorn Inv.                 H      4 p.m.

5/4   Rocky River Inv.              A      4 p.m.

5/8   PAC @Firelands              A      3:30 p.m.

5/10  PAC @Firelands              A      3:30 p.m.

MAGNIFICAT

 

Girls Softball

3/24      Westlake                      H      10 a.m.

3/24      Westlake                      H      12 p.m.

3/28      Olmsted Falls                 H      4:30 p.m.

3/29  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

4/2      Amherst                       A      4:30 p.m.

4/4      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/10  Rocky River                   A      4:30 p.m.

4/11      Cardinal Mooney               H      12 p.m.

4/11      Cardinal Mooney               H      2 p.m.

4/12      Twinsburg                     A      4:30 p.m.

4/13  Akron Racers Inv.             A      8 p.m.

4/14      Brecksville @Akron Inv.        A      11 a.m.

4/14      Ursuline @Akron Inv.        A      1 p.m.

4/17      Beaumont                      H      4:30 p.m.

4/18  St. Joseph Academy           H      4:30 p.m.

4/21      Lakeside                      H      10 a.m.

4/21      Ursuline                      H      1:30 p.m.

4/24  Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/25      Hathaway Brown                H      4:30 p.m.

4/28  Holy Name                    H      10 a.m.

4/28  Holy Name                    H      10 p.m.

5/3   Padua                         A      4:30 p.m.

5/5   CWRU Tourney                 A      12 p.m.

5/8   Lake Catholic                H      4:30 p.m.

5/9   North Ridgeville              A      4:30 p.m.

5/10  St. Joseph Academy           A      4:30 p.m.

5/12  Strike Out Cancer Tourn.      A      TBA

Girls Track

3/24  Elite Meet                    A      10 a.m.

3/28  Medina                        H      4:30 p.m.

3/31  St. Edwards Inv.                  A      10 a.m.

4/14      Gilmour Miele Inv.            A      8 a.m.

4/18  St. Joseph Academy           A      4 p.m.

4/21      Amherst Comet Relays            A      9 a.m.

4/24      Gilmour Academy               A      4 p.m.

4/28  Avon Relays                        A      9 a.m.

5/4   Euclid Relays                  A      3 p.m.

5/5      Optimist Meet                 A      9 a.m.

Girls Lacrosse

3/30      Beaumont                      A      5 p.m.

4/3   Hawken                        H      5:15 p.m.

4/12  Mentor                        A      5:30 p.m.

4/13  Our Lady of Mercy             H      4 p.m.

4/17      Massillon Jackson             A      7 p.m.

4/19  Lake Catholic                A      5 p.m.

4/21      Hannigan-Galipault Tourn.      A      1 p.m.

4/21      Hannigan-Galipault Tourn.      A      4 p.m.

4/23  Shaker Heights                 H      5 p.m.

4/25  Hudson                        A      5 p.m.

4/28  St. Ursula Academy           H      11 a.m.

4/28  Rocky River                   A      6:30 p.m.

4/30  Green                         H      5 p.m.

5/1      Western Reserve Academy           H      5 p.m.

5/8      Hathaway Brown                A      4:30 p.m.

5/10  Medina                        H      5 p.m.

NORTH OLMSTED

 

Boys Baseball

3/26  Bay                           A      4:30 p.m.

3/30      Lakewood Tourney              A      TBD

3/31      Lakewood Tourney              A      TBD

4/2      Olmsted Falls                 H      4:30 p.m.

4/4   Holy Name                    H      4:30 p.m.

4/5      Brecksville                   A      4:30 p.m.

4/11      Midpark                       H      4:30 p.m.

4/12      Westlake                      H      4:30 p.m.

4/14  North Ridgeville              A      11 a.m.

4/14  North Ridgeville              A      1 p.m.

4/16  Berea                         A      4:30 p.m.

4/18  Avon Lake                    H      4:30 p.m.

4/19      Anherst                       A      4:30 p.m.

4/21  Rhodes                        H      11 a.m.

4/21  Rhodes                        H      1 p.m.

4/23      Olmsted Falls                 A      4:30 p.m.

4/25      Brecksville                   H      4:30 p.m.

4/26      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/30      Westlake                      A      4:30 p.m.

5/2   Berea                         H      4:30 p.m.

5/4      Fairview                      A      TBD

5/5      Brunswick                     A      11 a.m.

5/5      Brunswick                     A      1 p.m.

5/7   Avon Lake                    A      4:30 p.m.

5/9      Amherst                       H      4:30 p.m.

Girls Softball

3/27  Bay                           A      4:30 p.m.

3/29      Magnificat                    A      4:30 p.m.

3/31      Lakewood @Harding             A      10 a.m.

3/31      Fairview @Harding             A      11:30 p.m.

4/4   Avon                          A      4:30 p.m.

4/5      Olmsted Falls                 H      TBD

4/9      Brecksville                   A      4:30 p.m.

4/11      Midpark                       H      4:30 p.m.

4/12      Westlake                      H      4:30 p.m.

4/14      Midview @Elyria Classic           A      11:30 a.m.

4/16  Berea                         A      4:30 p.m.

4/18  Avon Lake                    H      4:30 p.m.

4/19      Amherst                       A      4:30 p.m.

4/21      Buckeye                       H      11 a.m.

4/21      Buckeye                       H      1 p.m.

4/23      Olmsted Falls                 A      4:30 p.m.

4/24  Rocky River                   A      4:30 p.m.

4/25      Brecksville                   H      4:30 p.m.

4/26      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/30      Westlake                      A      4:30 p.m.

5/2   Berea                         H      4:30 p.m.

5/3   Avon Lake                    A      4:30 p.m.

5/7      Amherst                       H      4:30 p.m.

5/12      Strongsville                  A      TBD

Boys Tennis

3/27      Twinsburg                     A      4:30 p.m.

3/28  Medina                        A      4:30 p.m.

4/2      Brecksville                   A      4:30 p.m.

4/3      Olmsted Falls                 H      4:30 p.m.

4/4      Midview                       A      4:30 p.m.

4/5      Midpark                       H      4:30 p.m.

4/10      Fairview @Morton Park        A      4:30 p.m.

4/11  Avon                          A      4:30 p.m.

4/12  Lake Ridge Academy           A      4:30 p.m.

4/16      Westlake                      H      4:30 p.m.

4/17  St. Edward @Jefferson Park  A      4:30 p.m.

4/19  Berea                         A      4:30 p.m.

4/23  Avon Lake                    H      4:30 p.m.

4/24  North Royalton @Memorial Pk.   A      4:30 p.m.

4/26      Amherst                       A      4:30 p.m.

4/28  SWC @TBD                    A      TBD

5/1      Brunswick @Neura Park        A      4:30 p.m.

5/2   Rocky River @Tri-City Pk.      A      4:30 p.m.

5/3   Bay @Bradley Park              A      4:30 p.m.

Coed Track

4/4      Olmsted Falls @Brecksville      A      4:30 p.m.

4/11      Amherst, Berea                H      4:30 p.m.

4/14      Beachwood                     A      9 a.m.

4/18      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/21      Amherst Comet Relays            A      9 a.m.

4/25      Westlake @Avon Lake        A      4:30 p.m.

4/28  Avon Relays                        A      9 a.m.

5/4      Olmsted Falls Relays            A      4:30 p.m.

5/9   SWC @Amherst                A      4 p.m.

5/11  SWC @Amherst                A      4 p.m.

WESTLAKE

 

Boys Baseball

3/26  Avon @Crushers               A      4 p.m.

3/27  Elyria Catholic                A      4 p.m.

3/28      Firelands                     H      6:30 p.m.

3/29  Bay                           A      4 p.m.

3/31  Holy Name                    H      11 a.m.

3/31  Holy Name                    H      1:30 p.m.

4/2      Amherst                       H      6:30 p.m.

4/3      Midview                       H      6:30 p.m.

4/5   Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/11  Berea                         H      4:30 p.m.

4/12  North Olmsted                 A      4:30 p.m.

4/14  Medina                        A      11 a.m.

4/14  Medina                        A      1:30 p.m.

4/16      Brecksville                   H      TBD

4/18      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/19      Olmsted Falls                 A      4:30 p.m.

4/21  Bay                           H      5 p.m.

4/21  Bay                           H      7:30 p.m.

4/23      Amherst                       A      4:30 p.m.

4/25  Avon Lake                    H      4:30 p.m.

4/26  Berea                         A      4:30 p.m.

4/28      Southview                     A      1 p.m.

4/28      Southview                     A      3:30 p.m.

4/30  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

5/2      Brecksville                   A      4:30 p.m.

5/7      Midpark                       H      4:30 p.m.

5/9      Olmsted Falls                 H      6:30 p.m.

Girls Softball

3/24      Magnificat                    A      10 a.m.

3/24      Magnificat                    A      12 p.m.

3/29      Independence                  A      4:30 p.m.

4/2   Avon                          A      4:30 p.m.

4/5      Amherst                       H      4:30 p.m.

4/9   Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/11  Berea                         H      4:30 p.m.

4/12  North Olmsted                 A      4:30 p.m.

4/16      Brecksville                   H      4:30 p.m.

4/18      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/19      Olmsted Falls                 A      4:30 p.m.

4/20  Spring Showcase                      TBD

4/21  Spring Showcase                      TBD

4/22  Spring Showcase                      TBD

4/23      Amherst                       A      4:30 p.m.

4/25  Avon Lake                    H      4:30 p.m.

4/26  Berea                         A      4:30 p.m.

4/28  Demon Classic                 H      12 p.m.

4/28  Demon Classic                 H      2 p.m.

4/30  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

5/2      Brecksville                   A      4:30 p.m.

5/3      Midpark                       H      4:30 p.m.

5/5   Bay                           A      10 a.m.

5/5   Bay                           A      12 p.m.

5/7      Olmsted Falls                 H      4:30 p.m.

5/11      Strongsville                  A      4:30 p.m.

5/12  St. Joseph Academy           H      10 p.m.

5/12  St. Joseph Academy           H      12 p.m.

Boys Tennis

3/29      Amherst                       H      4:30 p.m.

4/2   Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/5   Berea                         H      4:30 p.m.

4/9   Walsh Jesuit                  A      4:30 p.m.

4/11      Massillon Jackson             A      4:30 p.m.

4/13  New Albany                        H      4:30 p.m.

4/14  St. Edwards Inv.                  A      10 a.m.

4/16  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

4/17  CVCA                          H      4:15 p.m.

4/18  Solon                         A      4 p.m.

4/19      Brecksville                   H      4 p.m.

4/21      Perrysburg                    A      10 a.m.

4/21  St. John’s Jesuit                  A      12 p.m.

4/23      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/26      Olmsted Falls                 A      4:30 p.m.

4/28  SWC @Medina                       A      9 a.m.

5/1   St. Ignatius @Magnificat      A      4 p.m.

5/2   St. Edward                        H      4 p.m.

5/4   Revere                        A      4 p.m.

5/7   Hawken                        H      4:30 p.m.

Coed Track

4/4   SWC-Tri @Berea              A      4 p.m.

4/7   Medina Relays                  A      9 a.m.

4/11      Olmsted Falls                 H      4:30 p.m.

4/13      Lakewood Ranger Relays            A      4 p.m.

4/18  SWC-Tri @Brecksville            A      4:30 p.m.

4/21      Amherst Comet Relays            A      9 a.m.

4/25  SWC-Tri @Avon Lake        A      4 p.m.

4/28  Avon Relays                        A      8 a.m.

5/5      Westlake Relays               H      10 a.m.

5/9   SWC @Amherst                A      4:30 p.m.

5/11  SWC @Amherst                A      4:30 p.m.

Boys Lacrosse

3/23      Brunswick                     A      7 p.m.

3/27      Cleveland Heights             A      7 p.m.

3/30  St. Ignatius                H      7 p.m.

4/3   Avon Lake                    A      7 p.m.

4/5      Chagrin Falls                 A      7 p.m.

4/14  St. Francis DeSales           A      1 p.m.

4/14      Anthony Wayne                 A      6 p.m.

4/17  Mentor                        H      7 p.m.

4/20  St. Edward                        H      7 p.m.

4/24      Strongsville                  H      7 p.m.

4/27  Shaker Heights                 H      7 p.m.

5/1      Gilmour Academy               H      7 p.m.

5/4      Brecksville                   H      7 p.m.

5/8   Hudson                        H      7 p.m.

5/11  Rocky River                   H      7 p.m.

OLMSTED FALLS

 

Boys Baseball

3/24      Lincoln West                  H      1 p.m.

4/2   North Olmsted                 A      4:30 p.m.

4/5      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/11      Brecksville                   H      4:30 p.m.

4/12      Amherst                       H      4:30 p.m.

4/14  St. Francis DeSales           H      11 a.m.

4/14  St. Francis DeSales           H      1 p.m.

4/16  Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/18  Berea                         H      4:30 p.m.

4/19      Westlake                      H      4:30 p.m.

4/21  Elyria                        A      11 a.m.

4/21  Elyria                        A      1 p.m.

4/23  North Olmsted                 H      4:15 p.m.

4/26      Brecksville                   A      4:30 p.m.

4/28      Kenston                       A      11 a.m.

4/28      Kenston                       A      1 p.m.

4/30      Amherst                       A      4:15 p.m.

5/2   Avon Lake                    H      4:30 p.m.

5/7   Berea                         A      4:30 p.m.

5/9      Westlake                      A      6:30 p.m.

5/12  Cure Tay-Sachs Classic           A      TBD

Girls Softball

3/24  Green                         A      11 a.m.

3/24  Green                         A      1 p.m.

3/27  James Ford Rhodes             H      4:30 p.m.

3/28      Magnificat                    A      4:30 p.m.

4/5   North Olmsted                 A      4:30 p.m.

4/9      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/11      Brecksville                   H      4:30 p.m.

4/12      Amherst                       H      4:30 p.m.

4/14  North Ridgeville              A      11 a.m.

4/14  North Ridgeville              A      1 p.m.

4/16  Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/18  Berea                         H      4:30 p.m.

4/19      Westlake                      H      4:30 p.m.

4/21      Strongsville                  H      11 a.m.

4/21      Strongsville                  H      1 p.m.

4/23  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

4/25      Midpark                       H      4:30 p.m.

4/26      Brecksville                   A      4:30 p.m.

4/28      Bellevue                      A      11 a.m.

4/28      Bellevue                      A      1 p.m.

4/30      Amherst                       A      4:30 p.m.

5/2   Avon Lake                    H      4:30 p.m.

5/3   Berea                         A      4:30 p.m.

5/5      Twinsburg Tourney             A      10 a.m.

5/7      Westlake                      A      4:30 p.m.

5/12  Cure Tay-Sachs Classic           A      TBD

Boys Tennis

4/2      Midpark                       A      4:30 p.m.

4/3   North Olmsted                 A      4:30 p.m.

4/4   North Ridgeville              H      4:30 p.m.

4/5      Brecksville                   H      4:30 p.m.

4/11      Fairview                      H      4:30 p.m.

4/12  North Royalton                A      4:30 p.m.

4/16      Amherst                       H      4:30 p.m.

4/17  Elyria                        A      4:30 p.m.

4/19  Avon Lake                    A      4:30 p.m.

4/23  Berea                         H      4:30 p.m.

4/24      Strongsville                  H      4:30 p.m.

4/26      Westlake                      H      4:30 p.m.

4/28  SWC championships                 A      9 a.m.

5/1      Lakewood                      H      4:30 p.m.

5/2   Bay                           H      4:30 p.m.

5/3      Normandy                      H      4 p.m.

5/7      Brunswick                     A      4 p.m.

5/8      Strongsville                  A      4:30 p.m.

Coed Track

3/24      Sanders Inv.                        10 a.m.

4/4   North Olmsted @Brecksville      A      4:30 p.m.

4/5   Nelson Howe Inv. @Firelands      A      4:15 p.m.

4/11      Westlake                      A      4:30 p.m.

4/14  Miele Inv.                    A      9 a.m.

4/18  Avon Lake, Berea             H      4:30 p.m.

4/20      Warrior Relays @Fairview      A      4:30 p.m.

4/21      Wingart Relays                A      9:30 a.m.

4/25      Midpark @Amherst              A      4:30 p.m.

4/27      Sandusky Relays               A      4:15 p.m.

5/4      Bulldog Relays                H      4 p.m.

5/9   SWC @Amherst                A      4:30 p.m.

5/11  SWC @Amherst                A      4:30 p.m.

ROCKY RIVER

 

Boys Baseball

3/31      University School (DH)        H      11 a.m.

4/4   Bay                           A      4:30 p.m.

4/5      Vermilion                     H      4:30 p.m.

4/7      Benedictine @Case (DH)        A      11 a.m.

4/9      Midview                       A      4:30 p.m.

4/11  Avon                          H      4:30 p.m.

4/12  North Ridgeville              A      4:30 p.m.

4/14      Fairview (DH)                 H      1 p.m.

4/16  Elyria Catholic                H      4:30 p.m.

4/19  Bay                           H      4:30 p.m.

4/21      Howland (DH)                  A      2 p.m.

4/23      Vermilion                     A      4:30 p.m.

4/25      Midview                       H      4:30 p.m.

4/26  Avon @Crushers               A      4:30 p.m.

4/28  Avon Lake (DH)               A      11 a.m.

4/30  North Ridgeville              H      4:30 p.m.

5/2   Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

5/3      Trinity                       H      5 p.m.

5/4   Elyria                        A      4:30 p.m.

Girls Softball

4/4   Bay                           H      4:30 p.m.

4/5      Vermilion                     A      4:30 p.m.

4/9      Midview                       H      4:30 p.m.

4/10      Magnificat                    H      4:30 p.m.

4/11  Avon                         A      4:30 p.m.

4/12  North Ridgeville              H      4:30 p.m.

4/14      Trinity (DH)                  H      10 a.m.

4/16  Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

4/17      Lakewood                      H      4:30 p.m.

4/19  Bay                           A      4:30 p.m.

4/21  Berea (DH)                    A      10 a.m.

4/23      Vermilion                     H      4:30 p.m.

4/24  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

4/25      Midview                       A      4:30 p.m.

4/26  Avon                         H      4:30 p.m.

4/28      Fairview                      A      10 a.m.

4/30  North Ridgeville              A      4:30 p.m.

5/1      Lutheran West                 H      4:30 p.m.

5/5   St. Joseph Academy (DH)            H      10 a.m.

Boys Tennis

3/29      Amherst                       A      4:15 p.m.

4/4   Berea                         H      4:15 p.m.

4/7   Quad                          H      8 a.m.

4/10      Midview                       H      4:30 p.m.

4/11      Oberlin                       H      4:30 p.m.

4/12      Twinsburg                     A      12 p.m.

4/14      Invitational                  H      8 a.m.

4/17  Avon                          A      4:30 p.m.

4/18  St. Ignatius                A      4:15 p.m.

4/19  North Ridgeville              H      4:30 p.m.

4/24  Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

4/25  Avon Lake                    A      4:15 p.m.

4/25  Lake Ridge Academy           H      4:15 p.m.

4/27      Lakewood                      H      4 p.m.

4/28      Westerville South             A      8 a.m.

5/1   Bay                           H      4:30 p.m.

5/4   WSC                           A      8 a.m.

5/5   WSC                           A      8 a.m.

5/7      Midpark                       H      4:15 p.m.

5/8      Vermilion                     A      4 p.m.

5/14  Walsh Jesuit                  A      4:30 p.m.

Coed Track

3/26 Bay                            A      4:15 p.m.

3/28      Vermilion                     A      4:15 p.m.

3/31  Avon Lake Inv.               A      9 a.m.

4/4      Midview                       H      4:15 p.m.

4/7      Tallmadge Inv.                A      9 a.m.

4/11  Avon                          A      4:15 p.m.

4/14      Gilmour Inv.                  A      9 a.m.

4/18  North Ridgeville              A      4:15 p.m.

4/21      Amherst Comet Inv.            A      8 a.m.

4/25  Elyria Catholic                A      4:15 p.m.

4/28  Avon Relays                        A      9 a.m.

5/4   Bell Inv.                    H      4 p.m.

5/9   WSC                                 TBD

5/11  WSC                                 TBD

Boys Lacrosse

3/23  Shaker Heights                 H      6:30 p.m.

3/24  Bexley                        H      7 p.m.

3/27  Hoover                        A      7 p.m.

3/31  St. Francis DeSales           H      6:30 p.m.

4/3   Bay                           H      7 p.m.

4/14      Central Catholic (Toledo)      A      2 p.m.

4/17  Avon Lake                    H      7 p.m.

4/21  St. Edward                        A      2 p.m.

4/24  Kent Roosevelt               A      7 p.m.

4/27  Hawken                        A      7:30 p.m.

5/1   Lake Catholic                H      7 p.m.

5/2      Kenston                       A      7 p.m.

5/4   Hudson                        A      7 p.m.

5/7   Mentor                        A      7:30 p.m.

5/11      Westlake                      A      7 p.m.

Girls Lacrosse

3/29  Revere                        A      6 p.m.

4/3   Medina                        A      7 p.m.

4/5      Chagrin Falls                 H      7 p.m.

4/12      Kenston                       A      6 p.m.

4/14  Mentor                        H      1 p.m.

4/16  Stow                          A      5:30 p.m.

4/19  Hudson                        A      5:30 p.m.

4/21      Perrysburg                    A      1 p.m.

4/25  Walsh Jesuit                  A      5:30 p.m.

4/27  Hawken                        H      7 p.m.

4/28  St. Ursula (Toledo)          H      2 p.m.

4/28      Magnificat                    H      6:30 p.m.

5/1      Jackson                       H      5 p.m.

5/2      Hathaway Brown                H      6 p.m.

5/4   Laurel                        A      5 p.m.

5/12  Lake Catholic                H      11 a.m.             

BAY

 

Boys Baseball

3/26  North Olmsted                 H      7:15 p.m.

3/28      Amherst @Crushers             H      4 p.m.

3/29      Westlake @Crushers            H      4 p.m.

3/30  Valley Forge             H      4:30 p.m.

4/4   Rocky River                   H      4:30 p.m.

4/9      Vermilion                     A      4:30 p.m.

4/11      Midview                       H      4:30 p.m.

4/12  Avon                          A      4:30 p.m.

4/16  North Ridgeville              H      4:30 p.m.

4/18  Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

4/19  Rocky River                   A      4:30 p.m.

4/21      Westlake                      A      5 p.m.

4/21      Westlake                      A      7 p.m.

4/25      Vermilion                     H      4:30 p.m.

4/26      Midview                       A      4:30 p.m.

4/28      Fairview                      A      11 a.m.

4/28      Fairview                      A      1 p.m.

4/30  Avon                         H      4:30 p.m.

5/2   North Ridgeville              A      4:30 p.m.

5/3   Elyria Catholic                H      4:30 p.m.

5/5   Avon Lake                    A      11 a.m.

5/5   Avon Lake                    A      1 p.m.

5/7      Western Reserve               A      5 p.m.

5/10  Holy Name                    H      4:30 p.m.

5/11      Olmsted Falls Tourn.            A      4:30 p.m.

5/12      Olmsted Falls Tourn.            A      TBD

5/13      Olmsted Falls Tourn.            A      4:30 p.m.

Girls Softball

3/27  North Olmsted                 H      4:30 p.m.

3/28      Clearview                     A      4:30 p.m.

3/29      Fairview                      H      4:30 p.m.

3/31  Avon Lake                    A      11 a.m.

3/31  Avon Lake                    A      1 p.m.

4/3      Lakewood                      H      4:30 p.m.

4/4   Rocky River                   A      4:30 p.m.

4/9      Vermilion                     H      4:30 p.m.

4/11      Midview                       A      4:30 p.m.

4/12  Avon                          H      4:30 p.m.

4/14  Elyria Classic                 A      10 a.m.

4/14  Elyria Classic                 A      2 p.m.

4/16  North Ridgeville              A      4:30 p.m.

4/17      Clearview                     H      4:30 p.m.

4/18  Elyria Catholic                H      4:30 p.m.

4/19  Rocky River                   H      4:30 p.m.

4/24      Hathaway Brown                H      4:30 p.m.

4/25      Vermilion                     A      4:30 p.m.

4/26      Midview                       H      4:30 p.m.

4/28  Padua                         A      11 a.m.

4/28  Padua                         A      1 p.m.

4/30  Avon                          A      4:30 p.m.

5/2   North Ridgeville              H      4:30 p.m.

5/3   Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

5/5      Westlake                      H      10 a.m.

5/5      Westlake                      H      12 p.m.

Boys Tennis

3/26  Perry                         A      4:30 p.m.

3/27  Avon Lake                    H      4:30 p.m.

3/29      Lakewood                      H      4 p.m.

4/4   Lake Ridge Academy           H      4:30 p.m.

4/5      Fairview                      A      4:30 p.m.

4/10      Vermilion                     A      4:30 p.m.

4/16  Orange                        H      4:30 p.m.

4/17      Midview                       H      4:30 p.m.

4/19  Avon                          A      4:30 p.m.

4/20      Fairview                      H      4:30 p.m.

4/24  North Ridgeville              H      4:15 p.m.

4/25      Chagrin Falls                 A      4:15 p.m.

4/26  Elyria Catholic                A      4:30 p.m.

4/28  WSC championships                 A      4 p.m.

5/1   Rocky River                   H      4:30 p.m.

5/2      Olmsted Falls                 A      4:30 p.m.

5/3   North Olmsted                 H      4:30 p.m.

5/5   WSC Tourney                       A      9 a.m.

Coed Track

3/26  Rocky River                   H      4:15 p.m.

3/31  Avon Lake Inv.               A      9 a.m.

4/4      Vermilion                     H      4:15 p.m.

4/11      Midview                       A      4:15 p.m.

4/13  Ranger Relays                  A      4 p.m.

4/18  Avon                          H      4:15 p.m.

4/20      Trinity Inv.                  A      4 p.m.

4/25  North Ridgeville              A      4:15 p.m.

4/28  Avon Relays                        A      9 a.m.

5/2   Elyria Catholic                H      4:15 p.m.

5/4   Bell Inv.                    A      4 p.m.

5/9   WSC championships                 A      4:30 p.m.

5/11  WSC championships                 A      4:30 p.m.

Boys Lacrosse
3/24  St. Francis DeSales           H      12 p.m.

3/27      Kenston                       H      7 p.m.

3/29  CVCA                          H      6 p.m.

3/31  Holy Name                    H      1 p.m.

4/3   Rocky River                   A      7 p.m.

4/7      Cleveland Heights             A      12 p.m.

4/17      Chagrin Falls                 H      6 p.m.

4/19      Gilmour                       H      7 p.m.

4/21  Walsh Jesuit                  A      12 p.m.

4/23  Orange                        H      6 p.m.

4/28  NDCL                          A      12 p.m.

5/5      Perrysburg                    A      11:30 a.m.

5/5      Northview                     A      4 p.m.

5/11  Mentor                        A      6 p.m.

LAKEWOOD

 

Boys Baseball

3/24  Berea                         H      10 a.m.

3/24      Midview                       H      4 p.m.

3/27  Medina                        H      4:30 p.m.

3/30      Gruss/DiBiasio Tourn.                  4:30 p.m.

3/31      Gruss/DiBiasio Tourn.                  10 a.m.

4/3      Normandy                      A      4:30 p.m.

4/4      Normandy                      H      4:30 p.m.

4/7      Midpark (DH)                  H      11 a.m.

4/10  Brush                         H      4:30 p.m.

4/11  Brush                         A      4:30 p.m.

4/13  Euclid                        H      7 p.m.

4/14      Trinity (DH)                  H      10 a.m.

4/17  Valley Forge             A      4:30 p.m.

4/18  Valley Forge             H      4:30 p.m.

4/20  St. Edward                        H      7 p.m.

4/24  Parma                         H      4:30 p.m.

4/25  Parma                         A      4:30 p.m.

4/27  Solon                         H      7 p.m.

5/1      Garfield Heights              A      4:30 p.m.

5/2      Garfield Heights              H      4:30 p.m.

5/4      Benedictine                   H      7 p.m.

5/8      Mayfield                      H      4:30 p.m.

5/9   North Royalton                A      4:30 p.m.

5/11  St. Ignatius                H      7 p.m.

Girls Softball

3/26      Mayfield                      A      4:30 p.m.

3/27  Euclid                        H      4:30 p.m.

3/28  Hudson                         H      4:30 p.m.

3/31  North Olmsted                 H      10 a.m.

3/31      Fairview                      H      1:30 p.m.

4/2   Brush                         A      4:30 p.m.

4/3   Bay                           A      4:30 p.m.

4/4      Cuyahoga Falls                H      4:30 p.m.

4/9      Brunswick                     A      4:30 p.m.

4/11      Strongsville                  H      4:30 p.m.

4/14  Berea                         A      10 a.m.

4/14  Elyria Catholic                A      12 p.m.

4/16  Medina                        H      4:30 p.m.

4/17  Rocky River                   A      4:30 p.m.

4/18  Elyria                        H      4:30 p.m.

4/19  Avon                          A      4:30 p.m.

4/21      Midview                       A      11 a.m.

4/21      Midview                       A      1 p.m.

4/23  North Royalton                A      4:30 p.m.

4/25      Brunswick                     H      4:30 p.m.

4/28  North Ridgeville              H      10 a.m.

4/28      Westlake                      H      1:30 p.m.

4/30      Strongsville                  A      4:30 p.m.

5/2   Medina                        A      4:30 p.m.

5/7   Elyria                        A      4:30 p.m.

5/9   North Royalton                H      4:30 p.m.

Boys Tennis

3/27  Avon                          H      4 p.m.

3/28  St. Ignatius                H      4 p.m.

3/29  Bay                           A      4 p.m.

4/2   Parma                         H      4:30 p.m.

4/3      Westlake                      A      4 p.m.

4/4      Strongsville                  A      4 p.m.

4/7   Rocky River Quad              A      8 a.m.

4/9   Valley Forge             A      4:30 p.m.

4/11      Garfield Heights              H      4 p.m.

4/12      Midpark                       A      4 p.m.

4/16  North Royalton                H      4 p.m.

4/18      Brunswick                     A      4 p.m.

4/19  Lake Ridge Academy           H      4 p.m.

4/23      Cuyahoga Falls                H      4 p.m.

4/24  Elyria                        H      4 p.m.

4/25      Twinsburg                     H      4 p.m.

4/27  Rocky River                   A      4 p.m.

4/30      Mayfield                      A      4 p.m.

5/4   NOC @Medina                       A      9 a.m.

5/5   NOC @Medina                       A      TBD

5/7      Fairview                      A      4 p.m.

Coed Track

3/31  St. Edwardd Inv.                  A      9 a.m.

4/4   Parma                         A      4 p.m.

4/7   Medina Relays                  A      9 a.m.

4/11      Garfield Heights              A      4 p.m.

4/13  Ranger Relays                  H      4 p.m.

4/18      Normandy                      H      4 p.m.

4/21      Amherst Comet Relays            A      9 a.m.

4/25  Elyria                        A      4 p.m.

4/27  Berea Relays                  A      4 p.m.

5/2   Valley Forge             H      4 p.m.

5/4   Bell Inv.                    A      4 p.m.

5/9   NOC @Byers                        A      4 p.m.

 

Archives