Lakewood OH
Rain
53°F
 

Westlake Recreation Swim Team takes on Bay Village

Bay Village Swim Team versus Westlake Recreation Swim Team results

July 10

 

Girls 100 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Blair, Becca 16 W REC 1:13.45

2 Gosain, Sachi 15 W REC 1:28.75

3 Walker, Anna 15 BAY 1:32.12

 

Boys 100 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Hughes, Collin 16 W REC 1:04.65

2 Chambers, Brian 17 W REC 1:05.30

3 Sedlak, Ryan 14 W REC 1:10.08

 

Girls 8&U 100 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:51.51

Lindway, Emma 8 Jones, Maia 8

Stratford, Emma 8 Sharpnack, Sophie 8

2 W REC A 1:52.08

Willmer, Helen 8 Kinzel, Caroline 8

Tijanich, Emma 8 Galvin, Fiona 8

3 BAY B 2:05.00

Dudek, Chloe 7 Culkar, Emily 8

Knaack, Maddie 7 English, Moira 7

 

Boys 8&U 100 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 2:13.49

Disco, Austin 8 Mack, Tommy 7

Giovannazzo, Hunter 8 Bernys, Aaron 7

2 W REC A 2:21.71

Hargett, Evan 7 Lamorgese, Nick 8

Guilfoyle, JJ 8 O’Neill, Roger 8

3 W REC B 2:46.32

Vaziri, Eric 8 Wascovich, Jack 8

Tobin, Connor 7 Buchino, Kevin 7

 

Girls 10&U 100 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:30.58

Butler, Ryan 9 Reid, Summer 10

Lindway, Claire 10 Galinas, Ava 10

2 W REC A 1:41.21

Rogozinski, Meghan 9 Chambers, Cat 10

Tobin, Maggie 9 Hargett, M.E. 10

3 W REC B 1:55.44

Bowe, Justina 10 Ott, Isabella 10

Deangelis, Neige 10 Behra, Leah 9

 

Boys 10&U 100 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:26.05

Seicean, Erik 9 Mack, Jonathan 10

Van Voorhis, Connor 9 Bird, Frank 9

2 W REC A 1:47.95

Jackson, Luke 9 Gorski, Daniel 10

Brady, Declan 10 Clarke, Landon 9

3 BAY B 1:56.15

Coffman, Sheldon 9 Trnavsky, Andrew 10

Dwyer, Joshua 10 Dent, Charlie 10

 

Girls 12&U 200 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:40.33

Baron, Jackie 12 Stewart, Megan 12

Guilfoyle, Emilia 11 Irwin, Olivia 12

2 BAY A 2:54.59

Skurski, Kayla 12 Gaudino, Danielle 12

Thompson, Paige _ 12 Reid, Kelsey 12

3 BAY B 3:03.81

Rater, Elizabeth 11 Lehane, Hannah 11

Zoller, Madison 12 Dalton, Cassidy 11

 

Boys 12&U 200 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:45.56

Carmichael, Kian 12 Wascovich, Mark 12

Hong, Tyler 11 Wylie, Jacob 11

2 BAY A 3:21.71

Stratford, Hayden 11 Long, Sage 12

Hewko, Mason 12 Darst, Hunter 12

3 W REC B 3:44.19

Harbaugh, Elijah 11 Blair, Stephen 12

Rogozinski, Ryan 12 Bornhorst, Jacob 12

 

Girls 14&U 200 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 2:35.95

Evenhouse, Kyela 13 Mastromatteo, Gabby 13

Thompson, Logan _ 14 Brabant, Ellen 14

2 W REC A 2:37.36

Guilfoyle, Ellie 14 Firment, Lexie 14

Nieves, Delitza 14 Emser, Alise 13

3 W REC B 2:56.65

Pattison, Kendall 14 Firment, Sydnie 14

Savona, Olivia 13 Imwalle, Gretchen 13

 

Boys 14&U 200 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:25.90

Sedlak, Ryan 14 Lee, Patrick 14

Hong, Marcus 14 Bennett, Frank 13

2 W REC B 2:32.83

Warner, Nico 14 Hartup, Conner 14

Wascovich, Mark 12 Hartup, Patrick 11

3 BAY A 3:19.98

O’Donnell, McClain 12 Butler, Garrett 13

Smith, Mason 13 Coffman, Hayden 11

 

Girls 18&U 200 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:35.37

Lee, Madeline 16 Blair, Becca 16

Guilfoyle, Maggie 16 Hoke, Colleen 17

2 W REC B 2:50.21

del Rincon Martinez, Lucia 16Hannibal, Lily 16

Cuellar, Rachel 15 Sovacool, Nora 15

3 BAY A 2:50.56

Russell, Emma 15 Risch, Olivia 15

Rossi, Alyssa 18 Walker, Anna 15

 

Boys 18&U 200 Meter Medley Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:13.76

Siford, Charlie 15 Stewart, Cameron 15

Hughes, Collin 16 Chambers, Brian 17

2 BAY A 2:27.70

Southerington, Colin 17 Spiesz, Jonathan 17

Evans, Sam 14 Linder, Eric 16

3 W REC B 3:28.28

Tinline, CJ 15 Harbaugh, Everett 13

Kuhn, Alex 15 Deak, Boshy 17

 

Girls 12&U 100 Meter IM

Name Age Team Finals Time

1 Guilfoyle, Emilia 11 W REC 1:25.12

2 Zoller, Madison 12 BAY 1:34.16

3 Irwin, Olivia 12 W REC 1:35.87

 

Boys 12&U 100 Meter IM

Name Age Team Finals Time

1 Carmichael, Kian 12 W REC 1:22.45

2 Van Voorhis, Connor 9 BAY 1:34.67

3 Hewko, Mason 12 BAY 1:41.03

 

Girls 14&U 100 Meter IM

Name Age Team Finals Time

1 Guilfoyle, Ellie 14 W REC 1:21.67

2 Mastromatteo, Gabby 13 BAY 1:24.64

3 Thompson, Paige 12 BAY 1:26.12

 

Boys 14&U 100 Meter IM

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Nicholas 13 W REC 1:15.42

2 Warner, Nico 14 W REC 1:25.35

3 Smith, Mason 13 BAY 1:28.17

 

Girls 18&U 100 Meter IM

Name Age Team Finals Time

1 Hoke, Colleen 17 W REC 1:28.55

2 Risch, Olivia 15 BAY 1:34.16

3 Cuellar, Rachel 15 W REC 1:37.77

 

Boys 18&U 100 Meter IM

Name Age Team Finals Time

1 Stewart, Cameron 15 W REC 1:10.12

2 Southerington, Colin 17 BAY 1:16.04

3 Kuhn, Alex 15 W REC 1:26.28

 

Girls 6&U 25 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Lustri, Victoria 6 BAY 25.11

2 Kinzel, Molly 4 W REC 30.09

3 Rater, Sophie 6 BAY 32.83

 

Boys 6&U 25 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Jaimeson 5 W REC 31.51

2 Jones, Sacha 6 BAY 32.20

3 Goli, Aashrith 6 W REC 40.62

 

Girls 8&U 25 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Kinzel, Caroline 8 W REC 18.11

2 Sharpnack, Sophie 8 BAY 18.81

3 Knaack, Maddie 7 BAY 20.83

 

Boys 8&U 25 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Bernys, Aaron 7 BAY 23.34

2 Tenerowicz, Adam 8 BAY 25.09

3 Hargett, Evan 7 W REC 27.36

 

Girls 10&U 25 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Hargett, M.E. 10 W REC 17.44

2 Koomar, Jennie 10 BAY 18.23

3 Reid, Summer 10 BAY 18.41

 

Boys 10&U 25 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Seicean, Erik 9 BAY 18.87

2 Mack, Jonathan 10 BAY 18.93

3 Bird, Frank 9 BAY 19.12

 

Girls 12&U 50 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Stewart, Megan 12 W REC 32.25

2 Guilfoyle, Emilia 11 W REC 32.42

3 Gaudino, Danielle 12 BAY 35.62

 

Boys 12&U 50 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Tyler 11 W REC 30.64

2 Wylie, Jacob 11 W REC 36.67

3 Long, Sage 12 BAY 41.56

 

Girls 14&U 50 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Evenhouse, Kyela 13 BAY 31.68

2 Emser, Alise 13 W REC 32.92

3 Imwalle, Gretchen 13 W REC 37.89

 

Boys 14&U 50 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Nicholas 13 W REC 30.95

2 Warner, Nico 14 W REC 34.05

3 Butler, Garrett 13 BAY 37.69

 

Girls 18&U 50 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Blair, Becca 16 W REC 33.24

2 Hannibal, Lily 16 W REC 33.93

3 del Rincon Martinez, Lucia 16 W REC 35.62

 

Boys 18&U 50 Meter Free

Name Age Team Finals Time

1 Chambers, Brian 17 W REC 28.37

2 Linder, Eric 16 BAY 32.38

3 Wascovich, Ben 14 W REC 34.32

 

Girls 8&U 25 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Sharpnack, Sophie 8 BAY 23.21

2 Tijanich, Emma 8 W REC 23.67

3 Stratford, Emma 8 BAY 27.18

 

Boys 8&U 25 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Tenerowicz, Adam 8 BAY 32.18

2 Bernys, Aaron 7 BAY 34.53

3 Guilfoyle, JJ 8 W REC 37.42

 

Girls 10&U 25 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Lindway, Claire 10 BAY 17.55

2 Reid, Summer 10 BAY 22.56

3 Deangelis, Neige 10 W REC 25.74

 

Boys 10&U 25 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Seicean, Erik 9 BAY 22.80

2 Brady, Declan 10 W REC 24.78

3 Dwyer, Joshua 10 BAY 27.20

 

Girls 12&U 50 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Thompson, Paige _ 12 BAY 40.03

2 Irwin, Olivia 12 W REC 43.67

3 Zoller, Madison 12 BAY 43.92

 

Boys 12&U 50 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Carmichael, Kian 12 W REC 39.51

2 Hewko, Mason 12 BAY 47.70

3 Wylie, Jacob 11 W REC 50.05

 

Girls 14&U 50 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Thompson, Logan _ 14 BAY 36.79

2 Firment, Sydnie 14 W REC 43.89

3 Reid, Kelsey 12 BAY 43.92

 

Boys 14&U 50 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Lee, Patrick 14 W REC 38.23

2 Brady, Dillon 13 W REC 39.68

3 Hartup, Conner 14 W REC 40.83

 

Girls 18&U 50 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Lee, Madeline 16 W REC 34.59

2 Cuellar, Rachel 15 W REC 43.01

3 Walker, Anna 15 BAY 47.14

 

Boys 18&U 50 Meter Fly

Name Age Team Finals Time

1 Hughes, Collin 16 W REC 33.12

2 Siford, Charlie 15 W REC 33.48

3 Kuhn, Alex 15 W REC 37.12

 

Girls 6&U 25 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Lustri, Victoria 6 BAY 31.38

2 Rater, Sophie 6 BAY 40.98

3 Pollock, Sofie 5 W REC 44.06

 

Boys 6&U 25 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Samide, Ethan 6 W REC 39.22

2 Jones, Sacha 6 BAY 40.23

3 Pollock, Cooper 6 W REC 41.71

 

Girls 8&U 25 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Lindway, Emma 8 BAY 29.39

2 Millett, Riley 8 BAY 29.90

3 Mehl, Ella 8 BAY 32.28

 

Boys 8&U 25 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 O’Neill, William 7 W REC 36.62

2 Salazar, Santiago 7 BAY 38.51

3 Disco, Austin 8 BAY 39.34

 

Girls 10&U 25 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Lindway, Claire 10 BAY 20.45

2 Rogozinski, Meghan 9 W REC 25.04

3 Evenhouse, Myka 10 BAY 26.08

 

Boys 10&U 25 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Van Voorhis, Connor 9 BAY 19.56

2 Bird, Frank 9 BAY 24.25

3 Brady, Declan 10 W REC 24.28

 

Girls 12&U 50 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Baron, Jackie 12 W REC 43.67

2 McPhillips, Bridget 12 BAY 48.20

3 Rater, Elizabeth 11 BAY 48.89

 

Boys 12&U 50 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Jackson, Declan 11 W REC 55.57

2 Harbaugh, Elijah 11 W REC 57.81

3 Long, Sage 12 BAY 59.13

 

Girls 14&U 50 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Evenhouse, Kyela 13 BAY 41.07

2 Emser, Alise 13 W REC 41.11

3 Imwalle, Gretchen 13 W REC 45.17

 

Boys 14&U 50 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Sedlak, Ryan 14 W REC 37.01

2 Brady, Dillon 13 W REC 40.44

3 Smith, Mason 13 BAY 40.80

 

Girls 18&U 50 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Mastromatteo, Gabby 13 BAY 38.14

2 Lee, Madeline 16 W REC 38.59

3 Guilfoyle, Maggie 16 W REC 40.59

 

Boys 18&U 50 Meter Back

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Marcus 14 W REC 29.53

2 Southerington, Colin 17 BAY 34.69

3 Siford, Charlie 15 W REC 36.58

 

Girls 8&U 25 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Kinzel, Caroline 8 W REC 24.62

2 Culkar, Emily 8 BAY 31.62

3 Jones, Maia 8 BAY 31.72

 

Boys 8&U 25 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Giovannazzo, Hunter 8 BAY 29.73

2 Mack, Tommy 7 BAY 35.85

3 Tobin, Connor 7 W REC 39.14

 

Girls 10&U 25 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Galinas, Ava 10 BAY 24.93

2 Davenport, Kate 10 BAY 25.89

3 Boggess, Sarah 10 BAY 27.09

 

Boys 10&U 25 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Gorski, Daniel 10 W REC 24.11

2 Mack, Jonathan 10 BAY 25.26

3 Jackson, Luke 9 W REC 31.50

 

Girls 12&U 50 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Stewart, Megan 12 W REC 42.53

2 Gaudino, Danielle 12 BAY 48.67

3 Davenport, Grace 12 BAY 49.17

 

Boys 12&U 50 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Tyler 11 W REC 44.23

2 Blair, Stephen 12 W REC 55.33

3 Rogozinski, Ryan 12 W REC 58.73

 

Girls 14&U 50 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Thompson, Logan _ 14 BAY 43.44

2 Guilfoyle, Ellie 14 W REC 45.39

3 Brabant, Ellen 14 BAY 46.10

 

Boys 14&U 50 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Hong, Marcus 14 W REC 34.18

2 Hartup, Conner 14 W REC 47.20

3 Harbaugh, Everett 13 W REC 49.29

 

Girls 18&U 50 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Hoke, Colleen 17 W REC 44.39

2 Guilfoyle, Maggie 16 W REC 44.42

3 Rossi, Alyssa 18 BAY 44.71

 

Boys 18&U 50 Meter Breast

Name Age Team Finals Time

1 Stewart, Cameron 15 W REC 35.49

2 Spiesz, Jonathan 17 BAY 36.91

3 Kuhn, Alex 15 W REC 45.50

 

Girls 8&U 100 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:29.15

Sharpnack, Sophie 8 Knaack, Maddie 7

Lindway, Emma 8 Stratford, Emma 8

2 W REC A 1:30.98

Kinzel, Caroline 8 Roof, Lauren 8

Willmer, Helen 8 Tijanich, Emma 8

3 BAY B 1:48.63

Davenport, Annie 8 Jones, Maia 8

Goodwin, Sydney 7 Dudek, Chloe 7

 

Boys 8&U 100 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:41.30

Bernys, Aaron 7 Mack, Tommy 7

Tenerowicz, Adam 8 Giovannazzo, Hunter 8

2 W REC A 1:53.58

Lamorgese, Nick 8 Hargett, Evan 7

O’Neill, Roger 8 Guilfoyle, JJ 8

3 W REC B 2:14.41

Tobin, Connor 7 Wascovich, Jack 8

Buchino, Kevin 7 Vaziri, Eric 8

 

Girls 10&U 100 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:18.37

Galinas, Ava 10 Markioli, Hannah 9

Reid, Summer 10 Lindway, Claire 10

2 BAY B 1:31.23

Milligan, Regan 9 Rater, Payton 9

Evenhouse, Myka 10 Feiszli, Celia 9

3 W REC A 1:31.89

Tobin, Maggie 9 Ott, Isabella 10

Deangelis, Neige 10 Hargett, M.E. 10

 

Boys 10&U 100 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 1:21.83

Van Voorhis, Connor 9 Bird, Frank 9

Mack, Jonathan 10 Seicean, Erik 9

2 W REC A 1:29.23

Brady, Declan 10 del Rincon Martinez, Rodrigo 10

Clarke, Landon 9 Gorski, Daniel 10

3 BAY B 1:41.39

Dent, Charlie 10 Coffman, Sheldon 9

Mason, Ryan 10 Dwyer, Joshua 10

 

Girls 12&U 200 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:21.06

Irwin, Olivia 12 Baron, Jackie 12

Guilfoyle, Emilia 11 Stewart, Megan 12

2 BAY A 2:29.49

Skurski, Kayla 12 Reid, Kelsey 12

Zoller, Madison 12 Thompson, Paige _ 12

3 BAY B 2:48.58

Davenport, Grace 12 Dalton, Cassidy _ 11

Rater, Elizabeth 11 Sinnema, Kate 12

 

Boys 12&U 200 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:26.64

Wylie, Jacob 11 Carmichael, Kian 12

Wascovich, Mark 12 Hong, Tyler 11

2 BAY A 2:57.16

Long, Sage 12 Stratford, Hayden 11

Darst, Hunter 12 Hewko, Mason 12

3 W REC B 3:23.71

Hartup, Patrick 11 Jackson, Declan 11

Vogelbacher, Max 11 Blair, Stephen 12

 

Girls 14&U 200 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 2:15.38

Thompson, Logan _ 14 Mastromatteo, Gabby 13

Brabant, Ellen 14 Evenhouse, Kyela 13

2 W REC A 2:15.61

Guilfoyle, Ellie 14 Firment, Lexie 14

Nieves, Delitza 14 Emser, Alise 13

3 W REC B 2:30.88

Pattison, Kendall 14 Firment, Sydnie 14

Savona, Olivia 13 Imwalle, Gretchen 13

 

Boys 14&U 200 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 W REC A 2:03.22

Warner, Nico 14 Brady, Dillon 13

Hong, Marcus 14 Hong, Nicholas 13

2 W REC B 2:11.22

Sedlak, Ryan 14 Hartup, Conner 14

Wascovich, Ben 14 Lee, Patrick 14

3 BAY A 2:41.93

O’Donnell, McClain 12 Coffman, Hayden 11

Smith, Mason 13 Butler, Garrett 13

 

Girls 18&U 200 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 2:28.94

Russell, Emma 15 Risch, Olivia 15

Walker, Anna 15 Rossi, Alyssa 18

2 W REC B 2:58.64

Hannibal, Lily 16 Lee, Madeline 16

del Rincon Martinez, Lucia 16Kinzel, Lesley 13

3 W REC A 3:03.92

Hoke, Colleen 17 Harbaugh, Ella 12

Blair, Becca 16 Guilfoyle, Maggie 16

— W REC C DQ

Gosain, Sachi 15 Bowe, Kat 13

Sovacool, Nora 15 Cuellar, Rachel 15

 

Boys 18&U 200 Meter Free Relay

Team Relay Finals Time

1 BAY A 2:04.57

Southerington, Colin 17 Spiesz, Jonathan 17

Evans, Sam 14 Linder, Eric 16

2 W REC B 2:24.46

Tinline, CJ 15 Harbaugh, Everett 13

Bennett, Frank 13 Hughes, Collin 16

3 W REC A 2:39.20

Stewart, Cameron 15 Deak, Boshy 17

Siford, Charlie 15 Chambers, Brian 17

 

 

 

Archives