Lakewood OH
Mostly sunny
61°F
 

Varsity Lacrosse Schedules 2013

BAY

Boys

4/10     Gilmour Academy            H            7 p.m.

4/12            Cleveland Heights            H            7 p.m.

4/13     Orange            H            2 p.m.

4/17     Rocky River    H            8 p.m.

4/19     Chagrin Falls     A            7 p.m.

4/20            Perrrysburg     A            2 p.m.

4/23     CVCA            A            7 p.m.

5/3            Kenston          A            7 p.m.

5/4       Holy Name   H            1 p.m.

5/7       NDCL            H            7 p.m.

5/10     Lake Catholic            H            7:30 p.m.

5/17     Walsh Jesuit    H            7:30 p.m.

Girls

4/11     Orange            H            5:30 p.m.

4/13            Cardinal Mooney            H            12 p.m.

4/17            Northview        H            6:45 p.m.

4/18            Kenston          H            6:45 p.m.

4/20            Brecksville      H            11:15 a.m.

4/23            Cleveland Heights            H            6:45 p.m.

4/26-27            Brecksville Earth Day Showcase            A            TBA

4/29     NDCL            H            6:45 p.m.

5/2            Brunswick        H            7:45 p.m.

5/3            Beachwood   H            5:30 p.m.

5/8       Revere            H            6:45 p.m.

5/9       Avon Lake    A            TBA

 

ROCKY RIVER

Boys

4/12     Hoover            H            5:30 p.m.

4/17     Bay            A            8 p.m.

4/20     St. Edward            H            1 p.m.

4/23     Kent Roosevelt            A            5 p.m.

4/26            Hawken          H            5 p.m.

4/30     Hudson            H            6 p.m.

5/3       Toledo Central Catholic            H            5 p.m.

5/7       Medina            A            5 p.m.

5/11     St. Francis DeSales            H            5 p.m.

5/17            Westlake        H            5 p.m.

Girls

4/11            Kenston          H            5:30 p.m.

4/13            Worthington Tourney            A            TBA

4/16     Toledo St. Ursula Academy            H            6 p.m.

4/18     Walsh Jesuit    H            6 p.m.

4/23     Avon Lake    A            5 p.m.

4/25     Hudson            H            5 p.m.

5/2            McDowell (Penn.)            H            6 p.m.

5/3            Hawken          A            5 p.m.

5/6            Hathaway Brown            A            5 p.m.

5/8       Medina            H            6 p.m.

5/11     Lake Catholic            A            11 a.m.

5/13     Revere            H            6 p.m.

 

WESTLAKE

Boys

4/12     Avon Lake    H            7 p.m.

4/17     Chagrin Falls     H            7 p.m.

4/19            Massillon Jackson            H            7 p.m.

4/24            Brecksville      A            7 p.m.

4/27            Kenston          H            4 p.m.

4/30     Shaker Heights A            5 p.m.

5/3       Hudson            A            7 p.m.

5/8       St. Ignatius A            7:30 p.m.

5/10            Southview        H            6:30 p.m.

5/14            Brunswick        H            7 p.m.

5/17     Rocky River    A            7 p.m.

 

MAGNIFICAT

Girls

4/11     Medina            A            7 p.m.

4/13     Thomas Worthington Tourney            TBA

4/16            Massillon Jackson            A            7 p.m.

4/18     Stow            A            6:30 p.m.

4/20     Toledo St. Ursula            A            12:30 p.m.

4/20     Notre Dame Academy            A            2:15 p.m.

4/23     Hudson            H            5 p.m.

4/25            Hawken          H            5 p.m.

4/29            Hathaway Brown            H            5 p.m.

5/2       Kent Roosevelt            A            6:30 p.m.

5/10     Shaker Heights A            5 p.m.

 

 

Archives